Про користь безпілотника над мирним полем

БПЛА, чи простіше безпілотник – поняття, що впродовж останніх місяців стало для нас одним з невід’ємних проявів, десь навіть уособленням воєнного сьогодення. Тим часом, це дітище технічного прогресу все впевненіше проникає і в мирні сфери нашого життя. Втім перелічування усіх їх займе чимало часу, ми ж зупинимося на одній з наймирніших – аграрній сфері.

Одним з напрямків застосування безпілотників вже не перший рік успішно послуговується компанія «Біобаланс». Найекологічніший – біологічний – метод контролю за шкідниками сільгоспугідь тут вміло доповнюють не менш екологічним способом внесення біоматеріалу на поля.

Якщо раніше для внесення трихограми вдавалися до послуг малої авіації, згодом поєднуючи цей спосіб із спробами використовувати безпілотники, то нині саме останні з ряду причин виглядають чи не безальтернативним варіантом. Щодо причин, то їх декілька, й загалом, вони очевидні. До зручності транспортування й нижчої вартості обслуговування БПЛА, порівняно з пілотованими літаками, додається стовідсоткова відстежуваність треків польоту, висока якість обробки поля, а також вже згадувана екологічна складова.

Тож враховуючи ці фактори, спеціалісти ТОВ «Біобаланс» постійно відпрацьовують і вдосконалюють методику внесення трихограми саме за допомогою безпілотників. І якщо починалося все з тестових польотів тестових моделей, то згодом напрацьований багатий практичний досвід дав змогу створити «ту саму» робочу модель, яка б максимально відповідала всім вимогам для виконання конкретного завдання. В нашому випадку це – маневреність, вантажопідйомність, зручність у керуванні й простота в обслуговуванні. Створений згідно з запитами працівників компанії прототип розрісся до власного парку безпілотників, що вдало зарекомендував себе впродовж кількох сезонів на багатьох полях України. Кожен апарат упродовж одного вильоту здатний, за заданою місією, в повністю автоматизованому режимі з максимальною точністю внести трихограму на площі 200 гектарів. Таким чином, за зміну екіпаж з двох операторів одним безпілотником убезпечує від шкідників, залежно від розташування та конфігурації конкретного угіддя, від 1000 до 1500 гектарів посівів.

Воєнний стан вніс корективи й у діяльність компанії. Крім того, що ряд сільгосппідприємств, з якими традиційно співрацював «Біобаланс», зазнали втрат внаслідок російської агресії, ускладнилася логістика, додає прикрощів проблема з пальним, комендантська година унеможливлює роботу у нічний період, сприятливий і звичайний для її виконання за нормальних обставин (тепер маємо максимально використовувати ранковий та вечірній часи). Специфіка роботи з літальними апаратами вимагає подолання нелегкого шляху для отримання відповідних дозволів на польоти від уповноважених органів: обласних військових адміністрацій, керівництва територіальних громад, тероборони.

Проте рук ніхто опускати не збирається. Укладаються нові угоди про співпрацю з керівниками сільгосппідприємств.

Зараз тривають навчання нових операторів безпілотників, з тим, щоб підмінити на час війни вже досвідчених, що стали цьогоріч до збройного захисту країни від ворога, і водночас, створити надійне підґрунтя для розширення професійної команди мирного часу.

Відповідь на жорсткі виклики сьогодення має бути достойною. Тож, озброївшись досвідом і згуртованістю, колектив «Біобалансу» сповнений оптимізму щодо гідної реалізації власного потенціалу впродовж і цьогорічного, і всіх прийдешніх сезонів своєї успішної діяльності.

Any comments?