Патент на світлову пастку

ТОВ «Біобаланс» у своїй роботі прагне реалізувати кращі світові підходи, які довели свою ефективність для того, щоб відповідати високим вимогам сьогодення. Приклад тому – отримання патенту на світлову пастку для збору комах. Остання відноситься до рослинництва, зокрема, до систем для відлову і моніторингу шкідників сільськогосподарських культур в польових умовах з визначенням оптимального часу для проведення заходів боротьби з шкідниками.

«Завданням корисної моделі є підвищення енергоефективності, ефективності вилову комах, точності і наочності моніторингу, а також зручність його здійснення. Застосування даної світлової пастки з липкими змінними вкладками дозволяє з високою точністю і зручністю проводити моніторинг чисельності комах на сільськогосподарських угіддях», – говорить директор ТОВ «Біобаланс» Любов Лисенко.   

Застосування даної світловий пастки дозволяє своєчасно виявляти час появи різних комах на сільськогосподарських угіддях, оптимізувати використання сонячної енергії.

Світлова пастка для збору комах містить: джерело живлення, корпус виконаний з прозорого матеріалу і має, принаймні, два отвори для прольоту комах. У середині корпусу розміщено змінний вкладиш з ентомологічним клеєм, а джерело світла виконано у вигляді набору світлодіодів, здатних випромінювати світло з різною довжиною хвилі. Наявність електронного програматора часу встановлює в автоматичному режимі проміжку часу ефективну роботу приладу одразу у 2-х аспектах:

– поліпшення умов  його експлуатації;

– підвищення ефективності моніторингу і енергоефективність приладу. Наявність липких змінних вкладишів дозволяє надійно фіксувати комах і отримувати точнішу інформацію про їх чисельність  на досліджуваних сільськогосподарських угіддях.

«Перевагою світлової пастки з програматором часу, в порівнянні з прототипом є те, що програматор часу дає змогу встановити оптимальний проміжок часу ефективної роботи, тобто примусово встановити час вмикання і вимикання світлодіодів. Використання цієї схеми дає змогу суттєво економити накопичену електроенергію, подовжити час автономної роботи світлопастки, приваблювання комах відбувається в час найбільшої їх активності», – наголошує директор ТОВ «Біобаланс» Любов Лисенко.

Якісна моніторингова робота на досліджуваних ділянках є запорука ефективного розрахунку необхідних обсягів та періоду внесення трихограми. А це, у свою чергу, гарант економічної обґрунтованості та збереження врожаю.

Any comments?